TIP#3: VIPA Odečtová - Data

Přemýšlíte, jak při používání VIPA Odečtové aplikace organizovat odečtená data? Pokusíme se Vám poradit pár tipů.

USB Disk

USB disk

Při odečtech pomocí notebooku není problém mít v jednom USB portu odečtovou jednotku a v jiném USB disk. Nejlépe ten, který je v současnosti součástí dodávky odečtové jednotky. Tím máte zajištěno, že u sebe vždy máte všechna data z odečtů a můžete kdykoli pokračovat v rozpracovaných odečtech.

.bin soubor ve je složce ODECTY na dodaném USB disku

Počítejte s tím, že VIPA Odečtová aplikace pracuje vždy v rámci adresáře odkud byl otevřen používaný .bin soubor. Pokud si jej tedy otevřete přímo ve složce ODEČTY, všechna data budou uložena v rámci tohoto adresáře.

Aplikace si sama vytvoří adresář measureApp, kam si odkládá všechna odečtená data a odkud je také obnovuje. Při exportu dat, dojde k vytvoření adresáře export_measureApp, kde jsou uložena vyexportovaná data. Jsou buď zakódována (přípona .bin) nebo přímo čitelná (přípona .txt). Přímo čitelná data můžete snadno zpracovat v libovolném tabulkovém procesoru (Microsoft Excel, LibreOffice Calc, OpenOffice Calc nebo jiný).

Webová úložiště

S tabletem je situace o něco složitější. Většina tabletů má pouze 1 Micro USB port a pokud nechcete situaci řešit pomocí nákupu Micro USB rozbočovače je dobré se poohlídnout po jiném šikovném řešení.

Jednou z praktických možností je využití webových úložišť. Jedná se o internetové služby, které vám umožní hostování vašich dat na serverech provozovatele. Mezi nejznámější v současné době patří Dropbox, OneDrive a mnohá další.

Nejsnažší cestou je přesunout celou složku ODECTY z USB disku do adresáře, který je nastaven jako domácí pro konkrétní zvolené řešení. V našem případě je to složka C:\Users\<username>\Dropbox resp. C:\Users\<username>\OneDrive.

Výhodou je, že po provedení odečtu a synchronizaci dat máte aktuální odečty třeba i na svém PC a nemusíte vymýšlet způsob, jak data z tabletu dostat. Stačí se podívat do složky Dropbox resp. OneDrive.


Komentáře

Vložit komentář

Komentáře vyjadřují názory návštěvníků. Nepřijatelné jsou zejména texty urážlivé, vulgární, rasistické nebo příspěvky, které jsou neplacenou reklamou. Vyhrazujeme si právo komentáře odstraňovat.

Pokud máte potíže se čtením kódu, klikněte na na něj pro vygenerování nového.

Takto označená pole jsou vyžadována.