TIP#2: VIPA Odečtová - Rozšíření počtu USB portů

Při používání tabletů pro odečty můžete narazit na problém, když chcete použít více USB zařízení v jeden okamžik. Poradíme vám.

Micro USB rozbočovač

Prodlužovací kabel

Většina tabletů je v současné době vybavena převážně jedním Micro USB portem. Při odečtech proto můsíte vyřešit probém s připojením odečtové jednotky ZET810. Nejsnažším řešením je použít prodlužovací kabel nebo redukci micro USB B na USB A. Tyto jsou v nabídce většiny prodejců výpočetní techniky a elektroniky. (například ALZA nebo CZC)

Toto řešení má jeden drobný nedostatek. Takto můžete připojit pouze jedno USB zařízení. Co dělat, když chcete připojit více?

Micro USB rozbočovač

Micro USB rozbočovač má tu zajímavou vlastnost, že vám umožní připojit více zařízení. Pro naše účely budou stačit 2. Flash disk a odečtová jednotka. Některé usb rozbočovače mají možnost napájet připojená zařízení (například ten na našem obrázku) a tím mohou prodloužit dobu provozu vlastního tabletu.

Pokud připojíte nabíječku k USB rozbočovači, není nabíjen tablet. Pouze jsou její pomocí napájena připojená zařízení.

Budete potřebovat zařízení které má na jednu stranu micro USB B konektor a na stranu druhou alespoň dva USB A.

Tady už je nabídka českých prodejců omezená. Doporučuji poohlídnout se v nabídkách menších prodejců nebo si toto zboží objdnat od některých čínských prodejců. (například AliExpress)

Doplňky k odečtové jednotce ZET810

Pokud máte zájem o prodlužovací kabel USB nebo Micro USB rozbočovač, nově je máme také v nabídce.

Potřebujete nabídku?

Zůstaňte v kontaktu

Máte nějaký vlastní tip? Dejte nám vědět. Můžete přes komentáře zde na webu nebo třeba přes Stránku na Facebooku. Nezapomeňte sledovat i náš Twitter.


Komentáře

Showing comments 1 to 10 of 14 | Next | Last
Petr

Pokud je mi známo, tak při použití USB rozbočovače je připojená nabíječka použita pouze jako zdroj pro připojené zařízení. Neslouží pak k nabíjení tabletu.

pavel

Dobrý den pročetl jsem komentař o propojení .s tabletem .  Rád bych požadal o radu nebo zboží . Potřebuji propojit tablet lenovo z jedním vstupem a to micro usb  s produktem  dvb-t tuner evolve  z micro usb . tyto zažíézení popojit lze bez problému, ale ja bych rád k tomu jeste připojil nabiječku na tablet a to už není kam . Je vubec možné sehnat takový to rozbočovač,, ?  Děkuji za info popřipadě odkaz pro objednání rozbočovače .

Vložit komentář

Komentáře vyjadřují názory návštěvníků. Nepřijatelné jsou zejména texty urážlivé, vulgární, rasistické nebo příspěvky, které jsou neplacenou reklamou. Vyhrazujeme si právo komentáře odstraňovat.

Pokud máte potíže se čtením kódu, klikněte na na něj pro vygenerování nového.

Takto označená pole jsou vyžadována.