TIP#1: VIPA Odečtová - instalace .NET

V letošním roce vám budeme přinášet zajímavé tipy pro snažší provádění odečtů zařízení, které používají protokol RCom a naši odečtovou jednotku ZET810. Dnes o instalaci .NET frameworku v OS Windows 8.1.

Snímek obrazovky - VIPA Odečtová aplikace

Instalace .NET Framework

V současné době se začínají pro odečty inkdikátorů topných nákladů a vodoměrů nejčastěji používat tablety s OS Windows. Jejich předností je zejména dlouhá výdrž provozu na baterii a nízká hmotnost.

Instalaci .NET Frameworku je třeba provést v místě dobrého internetového připojení.

Při instalaci Odečtové aplikace na nejnovější verzi OS Windows 8.1 přesto můžete narazit na drobné komplikace. Jednou z těch, která vás může nepříjemně zaskočit, je nemožnost nainstalovat prostředí .NET Framework z přiloženého oficiálního instalačního souboru. OS Windows od verze 8 nepodporují instalaci ze souboru tak jak tomu bylo u předchozích verzí tohoto OS.

Rozhraní .NET Framework 3.5 navíc není automaticky nainstalováno se systémem Windows 8 nebo Windows 8.1. Ke spuštění aplikací, které vyžadují rozhraní .NET Framework 3.5 v systému Windows 8 nebo novějším, je nutné v počítači povolit verzi 3.5. To lze provést dvěma způsoby: instalací nebo spuštěním aplikace, která vyžaduje rozhraní .NET Framework 3.5 (to znamená instalací rozhraní .NET Framework 3.5 na požádání) nebo povolením rozhraní .NET Framework 3.5 v Ovládacích panelech. Návod naleznete na stránkách společnosti Microsoft. Obě možnosti vyžadují připojení k Internetu.

Instalace pomocí instalačního DVD

Pokud nejste online, ale máte k dispozici instalační média můžete využít následující postup:

  1. Vložte instalační DVD do mechaniky
  2. Otevřete cmd (jako administrátor)
  3. Chcete-li nainstalovat rozhraní .NET Framework 3.5 z instalačního média umístěného například v adresáři D:\sources\sxs, použijte následující příkaz:

    DISM /Online /Enable-Feature /FeatureName:NetFx3 /All /LimitAccess /Source:d:\sources\sxs

  4. To je vše.

"Krabička poslední záchrany"

Abychom předešli případným komplikacím, přidali jsme na USB disk neoficiální instalační soubor, který umožňuje offline instalaci. Jedná se o soubor z neoficiálních zdrojů, proto jeho využití je na vlasní nebezpečí a naše společnost nenese odpovědnost za případné škody. Jako zdroj pro tento soubor byla využita stránka http://techtoy.co.uk/net-framework-3-5-standalone-installer-windows-88-1/.

OVLADACE\Standalone Installer for Windows 8.1\dotNetFx35_W8.1_x86_x64.exe

Máte nějaký vlastní tip? Dejte vědět, můžete přes komentáře zde na webu nebo třeba přes Stránku na Facebooku.


Komentáře

Vložit komentář

Komentáře vyjadřují názory návštěvníků. Nepřijatelné jsou zejména texty urážlivé, vulgární, rasistické nebo příspěvky, které jsou neplacenou reklamou. Vyhrazujeme si právo komentáře odstraňovat.

Pokud máte potíže se čtením kódu, klikněte na na něj pro vygenerování nového.

Takto označená pole jsou vyžadována.