Cena vody v roce 2006

Něco málo statistických údajů o ceně vody v roce 2006. A o ceně vody obecně.

Uživatelé se nás občas ptají jaká je vlastně cena za 1m3 vody a to jak studené tak teplé.

Cena studené vody

U studené vody (SV) je cena celkem snadnou záležitostí, protože její cena je z pohledu rozúčtování jednosložková. Je tedy stanovena přesně v souladu se spotřebou bytového vodoměru. Následující graf ukazuje cenu SV z vybraných objektů, pro které provádíme rozpočet. Zobrazuje četnost jednotlivých cen za 1m3 a je vidět, že cena se ve většině případů pohybuje průměrně kolem ceny 45 Kč/m3.

Cena studené vody

Cena teplé užitkové vody

U teplé užitkové vody (TUV) je cena za 1m3, stanovena dvousložkově. Cena se dělí na složku základní a složku spotřební (viz VYHLÁŠKA č. 372/2001 Sb. §5), kde základní složka nákladů činí 30% a spotřební složka nákladů 70%. Díky poměrně veliké paušální části je tedy téměř nemožné stanovit nějak obecně cenu za 1m3 teplé užitkové vody. Následující graf ukazuje průměrnou cenu 1m3 TUV na byt.

Cena teplé užitkové vody

Spotřeba vody

Následující graf ukazuje spotřebu vody v m3 na byt. Modře je znázorněna průměrná spotřeba SV na byt, červeně TUV. Jedná se o údaje z 311 objektů respektive 11 057 bytů u studné vody a 281 objektů respektive 10 200 bytů u teplé užitkové vody.

Spotřeba vody


Komentáře

Vložit komentář

Komentáře vyjadřují názory návštěvníků. Nepřijatelné jsou zejména texty urážlivé, vulgární, rasistické nebo příspěvky, které jsou neplacenou reklamou. Vyhrazujeme si právo komentáře odstraňovat.

Pokud máte potíže se čtením kódu, klikněte na na něj pro vygenerování nového.

Takto označená pole jsou vyžadována.